שלחו לחבר

המעבדה לקוגניציה ודינמיקה מוחית, בהנחיית דר׳ אילנה ציון גולומביק, מחפשת לקלוט עד שני סטודנטים חדשים במעבדה, לעבודה על פרוייקטים בנושא: תהליכי קשב ועיבוד שפה בסביבת מציאות מדומה. הפרוייקטים יכולים להתאים להיקף עבודת מוסמך או דוקטורט. פתוחים גם לסטודנטים

תיאור הפרוייקט:

המציאות היום-יומית שלנו הינה עשירה בגירויים מורכבים המתרחשים בו זמנית, כגון דיבור של מספר אנשים, תנועה של חפצים שונים, מוזיקת רקע וכו'.

אחד מתפקידי המפתח של המערכת הקשבית הינה לווסת את עיבוד המידע המגיע מהחושים השונים, בזמן אמת, על מנת לוודא שהגירויים החשובים (באותו רגע) מקבלים עיבוד אופטימלי, בעוד שגירויים פחות-חשובים לא יבזבזו משאבי עיבוד יקרים ויעברו 'סינון'.

 

מטרת הפרוייקט היא לחקור את מנגנוני המוח השולטים על ויסות משאבי הקשב, בסיטואציות 'טבעיות' ותוך עיבוד של גירויים מורכבים כגון שפה ותנועה.

בפרוייקט יעשה שימוש בטכנולוגיות מציאות מדומה (virtual reality) חדשניות, תוך כדי רישום פעילות מוח מבני אדם (EEG), ועקיבה אחרי תנועות עיניים בזמן אמת.

נחקור, בין השאר: אילו סוג גירויים מסיחים את דעתנו, האם ניתן לפצל קשב, כיצד המוח מקודד גירויים מרובים ומתעדף ביניהם, מה המנגנונים המוחיים המעורבים בוויסות קשב, ומהם הגורמים להבדלים בין אנשים שונים.

ביניהם, מה המנגנונים המוחיים המעורבים בוויסות קשב, ומהם הגורמים להבדלים בין אנשים שונים.

תאריך עדכון אחרון : 01/07/2020